Біблійна школа духовного вдосконалення Єпископа Олега Ведмеденка
  на головну    укр   рус      Вчення Господнє полягає в єдиному слові: ВОЗЛЮБИ! Возлюби, а для цього СМИРИСЬ, а отже прийми ближнього свого та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву і роздратування, без страху і тривоги, без гордощів та образи.
ОЧІКУЙТЕ, РОЗДІЛ
ОНОВЛЮЄТЬСЯ...

Запис №1577: Іконостас у нас є


Іконостас у нас є, хоча й полегшений. Спочатку це було пов`язано з тим, що ми орендували приміщення для молитви, і не мали можливості встановити суцільний. Втім, такий стан має безсумнівні переваги, головна з яких полягає в тому, що знімається штучний бар`єр між кліром і людьми. Богослужіння наближається до першохристиянського зразка. Поняття «літургія» набуває свого первісного змісту. Усе відкрито, усім все видно, усе зрозуміло.

В результаті безперервності священної дії увага не відволікається по сторонах, ум не розсіюється, серце не відходить від молитви. Виникає відчуття не просто споглядання, не просто присутності, але причетності. Це відчуття посилюється й тим, що співає уся церква. (Ми роздрукували текст літургії, і кожен має його у руках. Втім, більшість вірних знає літургію напам`ять.) Так що, скоріше за все, так і залишимо.

Що стосується сидінь, то лавки стоять по периметру. Немічні, і хто втомився, мають можливість присісти. Можна встановити лави й посеред церкви, як це прийнято у грецькій та інших зарубіжних церквах...


Наші групи в соціальних мережах:

Facebook: Олег Ведмеденко

Вконтакте: Олег Ведмеденко

Наші блоги в соціальних мережах. Додавайтесь: