Біблійна школа духовного вдосконалення Єпископа Олега Ведмеденка
  на головну    укр   рус      Вчення Господнє полягає в єдиному слові: ВОЗЛЮБИ! Возлюби, а для цього СМИРИСЬ, а отже прийми ближнього свого та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву і роздратування, без страху і тривоги, без гордощів та образи.
ОЧІКУЙТЕ, РОЗДІЛ
ОНОВЛЮЄТЬСЯ...

Запис №1783: Про єресь «поліпапізму»


Соборноправна Церква не приймає патріаршества – інституту єпископів над єпископами – як єресь «поліпапізму» («многопапства») державної церкви. Соборна Апостольська Церква – це автокефалія єпископів, затверджена Символом віри соборність: «Без єпископа немає Церкви: де єпископ, там повинен бути і народ, так само, як де Ісус Христос, там і соборна (вселенська) Церква» (Святий Ігнатій Богоносець. Послання до Смирнян, VIII розділ).
«Ніхто не повинен з нас робити себе єпископом єпископів або тиранічними погрозами змушувати своїх колег до необхідності підпорядкування, бо кожен єпископ в силу свободи і влади має право свого власного вибору і як не може бути судимий іншим, так і сам не може судити іншого, але чекатимемо суду Господа нашого Ісуса Христа, Який Один тільки має владу поставити нас для управління Своєю Церквою і судити про наші дії...
Навіть Петро, якого Господь обрав першим і на якому заснував Свою Церкву, коли Павло з ним обговорював питання про обрізання, не привласнював собі чогось гордовито, і ні на що не претендував зарозуміло, і не казав, що має першість...
Кожен єпископ, зберігаючи зв`язок згоди і єдність з Вселенською Церквою в неподільну таїнстві, вирішує і вчиняє свої дії самостійно, маючи дати звіт у намірі свого рішення Господу своєму...» (Священномученик Кипріан, єпископ Карфагенський).
«“Полі-папізм” патріаршої системи гірше римського “моно-папізму”. У дійсному православ`ї владу над єпископами та місцевими Церквами мають лише Собори, а не патріархи і митрополити…» (І.С. Аксаков)


Наші групи в соціальних мережах:

Facebook: Олег Ведмеденко

Вконтакте: Олег Ведмеденко

Наші блоги в соціальних мережах. Додавайтесь: