Біблійна школа духовного вдосконалення Єпископа Олега Ведмеденка
  на головну    укр   рус      Вчення Господнє полягає в єдиному слові: ВОЗЛЮБИ! Возлюби, а для цього СМИРИСЬ, а отже прийми ближнього свого та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву і роздратування, без страху і тривоги, без гордощів та образи.
ОЧІКУЙТЕ, РОЗДІЛ
ОНОВЛЮЄТЬСЯ...

Запис №1988: Благочестя – є духовна досконалість


Благочестя – є духовна досконалість. Не тілесна, не душевна...

***

Поняття «гордість» і «гординя» – не завжди одне й те саме. Є гордість зі знаком мінус – гординя самості, власне те, що в церковній практиці і прийнято називати «гордістю». А є зі знаком плюс – гідність людська. Хто дорікне Христу в тому, що Він, смиряючись навіть до смерті, поводився негідно? Слід розрізняти «гордість» від «гордості», гідність від гордині...

***

Праведність – це не синонім безгрішності: один бо Господь без гріха, і коли кажемо, що не маєм гріха, то себе обманюємо, і немає в нас правди (1Iван.1:8). Праведник – це людина, яка шукає правду, знаходить її в Ісусі Христі (в дорозі смирення), і йде цією дорогою правди, що веде в життя вічне. Спотикається, падає, але йде. «Бо праведний сім раз впаде та зведеться, а безбожний в погибель впаде…» (Пр.24:16)

***

Поняття «святість» має подвійне значення. По-перше, святість, як повне самозречення, як присвячення себе Богові. І, по-друге, святість, як освячення (очищення, обоження), вищий ступінь духовної досконалості...

***

Святість – це повне самозречення і богоєднання. Присвята себе Богові...

***

Стадний інстинкт – суть тваринне начало в людині; духовний прагне до особистої свободи. «Полишіть ви оті ваші “народні бажання”. Хіба не бачите, що Господь виводить сліпого з села, щоб відкрить йому очі?..» (Григорій Сковорода)
«Приходить до Вифсаїди; і приводять до Нього сліпого (духовно), і благають, щоб доторкнувся до нього.
Він, взявши сліпого за руку, вивів його геть із села, і, плюнувши йому на очі його («очі» – світогляд; «плюнув» – показав марноту, виявив зневагу), поклав на нього руки і запитав його, чи бачить що.
Він, глянувши, сказав: бачу, мов дерева, людей, що проходять («як дерево» – нерозумні, застиглі, задерев`янілі).
Потім знову поклав руки на очі йому і велів йому прозріти. І він зцілився, і став бачити все ясно.
І послав його додому, кажучи: не заходь у село і нікому в селі не розповідай…» (Мар.8:22-26)

***

Усім ницим рухає гординя; усім високим – рухає благодать...

***

Дух Святий – це сила Божа. Вселенська енергія добра, життя, любові, іменована Церквою – благодаттю...


Наші групи в соціальних мережах:

Facebook: Олег Ведмеденко

Вконтакте: Олег Ведмеденко

Наші блоги в соціальних мережах. Додавайтесь: