Біблійна школа духовного вдосконалення Єпископа Олега Ведмеденка
  на головну    укр   рус      Вчення Господнє полягає в єдиному слові: ВОЗЛЮБИ! Возлюби, а для цього СМИРИСЬ, а отже прийми ближнього свого та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву і роздратування, без страху і тривоги, без гордощів та образи.
ОЧІКУЙТЕ, РОЗДІЛ
ОНОВЛЮЄТЬСЯ...

Запис №2044: Трактат про «філософський камінь»


Трактат про «філософський камінь».

Люди віками шукають «філософський камінь», який приносить тому, хто знайде його, безсмертя. Зовнішні вважають, що камінь цей – речовинний, матеріальний; однак це помилка, втім, не випадкова. Таємне знання – таємне не тому, що засекречене, а тому, що не всім доступне. «І над ними збувається пророцтво Ісаї, яке промовляє: Почуєте слухом, і не зрозумієте, дивитися будете оком, і не побачите...» (Матв.13:14). Насправді камінь цей – мислений, духовний; тому й «філософський» (від грецького ?????????, дослівно «любов до мудрості»: ????? – любов, прагнення, жага; ????? – мудрість). Камінь любомудрості. «Хто має вухо, хай чує, що Дух промовляє Церквам: переможцеві дам їсти приховану манну (їжу духовну), і дам йому білого каменя (вищого знання), а на камені написане ймення нове (істинного «Я», суті всього, Сущого), якого не знає ніхто, тільки той, хто приймає його...» (Об.2:17).

Це «камінь» вічної, позачасової мудрості (камінь – вічний матеріал, згадаймо божественні таблиці свідоцтва, «скрижалі завіту» – Вих.31:18) – вище, духовне знання. Це дорога в інший, невідомий, тонкий світ; містична практика (від грецького ?????? – роблення) концентрації і розширення (точніше, поглиблення) свідомості. Це «алхімія духа». У позитиві, помножена на смирення, – це практика внутрішньої безмовності, іменована в Східній Церкві «ісихазмом», методом священної молитви й уваги. Це шлях «святого трудівництва», розкриття (смирення) серця, духовно-аскетичний подвиг відсікання власної волі, безмовності думок і помислів. Це таємничий шлях здобуття внутрішнього, містичного досвіду, що дає Силу; шлях зміни свідомості.

Цей «камінь» – є твердиня знання, що може будь-який «неблагородний метал» (серце холодне, важке, як свинець, або жорстоке, як залізо) перетворювати на «золото» – найвищу цінність надмирної, божественної мудрості і краси. Це скеля пророчого захвату, з висоти якої можна пізнавати суть речей.

Цей мислений «камінь» – є камінь, що дарує вічне життя: камінь безсмертя, божественний кристал безмовності, який відкриває світло в темряві непросвічених сердець. Камінь теозису – обоження, вищої любомудрості, що дає можливість людині стати Богом.

Так, камінь цей – саме «філософський» (камінь мудрості). І так само, як і таємнича Шамбала, яку марно шукають необізнані, – він в серці людському.

Але в руках людини гордої, жадібної або лукавої, цей «камінь» може стати «каменем спотикання» (Рим.9:32,33); бо помножений не на смирення, а на гординю, камінь цей відкриває двері не в небо, а в «піднебесся». І багато хто, що шукали сили та влади, стали рабами його мешканців. І ще більше багато хто, що торкнулися його нечистими руками, втратили розум...


Наші групи в соціальних мережах:

Facebook: Олег Ведмеденко

Вконтакте: Олег Ведмеденко

Наші блоги в соціальних мережах. Додавайтесь: