Біблійна школа духовного вдосконалення Єпископа Олега Ведмеденка
  на головну    укр   рус      Вчення Господнє полягає в єдиному слові: ВОЗЛЮБИ! Возлюби, а для цього СМИРИСЬ, а отже прийми ближнього свого та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву і роздратування, без страху і тривоги, без гордощів та образи.
ОЧІКУЙТЕ, РОЗДІЛ
ОНОВЛЮЄТЬСЯ...

Запис №2052: Пристрасті слід не знищувати


Пристрасті слід не знищувати; пристрасті слід освячувати (преображати, одухотворяти)...
«Початково пристрасті – це дари Божі, тобто сили, енергії і здатності людини, які були дані їй на життя і служіння, але потім, внаслідок гріхопадіння, спотворилися або виявилися неправильно, помилково направлені, замкнуті нею на себе. Тим самим кожна пристрасть має якесь “праведне ядро”, праведну основу, на якій вона “паразитує”. Перед людиною постає духовне завдання: очистити “праведне ядро” і служити цим даром Богові, приносячи Йому гідні плоди (в традиції називані чеснотами). Викорінити пристрасть завжди означало преобразити її, точніше преобразити пошкоджений стан духа (а також душі і тіла) людини через "перенацілювання" вектора її сил від гріховних устремлінь (наприклад, до плотських задоволень і насолод) на радість спілкування з Богом...» (С. Ф. Штадгауз. «Пристрасті і шляхи їх викорінення згідно з церковною аскетичною традицією»)

***

Ангел, як і людина, є дух, який має душу і живе в тілі – в тонкому, зрозуміло, тілі. Ангели, як і демони, це колишні люди (в широкому, не у вузько-антропоморфічному розумінні цього слова). Після виходу з тіла угодники Божі (ті, хто угодив Богові, угодні Богові, духовні) стають ангелами. Ми нечасто замислюємося, чому в день ангела (в день іменин) нас вітають не з «днем угодника Божого», а саме «з днем ангела»...

***

Ангел, як і людина, є дух, який має душу і живе в тілі – в тонкому, зрозуміло, тілі. Ангели, як і демони, це колишні люди (в широкому, не у вузько-антропоморфічному розумінні цього слова). Творення світу духовного, ангельського, – є процес еволюційний...

***

Пекло – це біль. Неважливо, душевний чи фізичний...

***

Любов є духовна енергія (дія, почуття) благодаті...

***

Спротив любові веде до неврозів; так само, як спротив голоду – веде до гастриту...

***

Господь прощає грішника, але не залишає його без покарання. Сластолюбством ми купуємо собі пошкодження...
«Господь, Господь, Бог людинолюбний і милосердий, довготерпеливий і многомилостивий і істинний, що зберігає милість у тисячі родів, Який прощає провину і злочин і гріх, але не залишає без покарання» (Вих.34:6,7).
«Ми були у владі лукавого, продані під гріх і сластолюбством купили собі пошкодження...» (Святий Григорій Богослов)

***

Пізнати суть речей можливо лише в Бозі – не розумом, але серцем, органом вищого відання. «Здобудь Духа Святого, і Дух Святий тебе всьому навчить...» (Преподобний Серафим Саровський)
«Серце є орган спілкування людини з Богом, а отже, воно є орган вищого пізнання...» (Архієпископ Лука Войно-Ясенецький)

***

Коли біль стає нестерпним – одним втішайся: «І це мине»...
«За переказами, цар Соломон володів каблучкою, на якій було вигравіювано вислів: “Усе минає”. У хвилини горя та важких переживань Соломон дивився на напис і заспокоювався. Але одного разу сталося таке нещастя, що мудрі слова, замість того щоб утішити, викликали у нього напад люті. Зірвав він каблучку з пальця і кинув на підлогу. Коли вона покотилася, Соломон раптом побачив, що на внутрішній стороні каблучки також є якийсь напис. Зацікавившись, він підняв каблучку і прочитав таке: “І це мине”. Гірко засміявшись, Соломон надів перстень і більше з ним не розлучався...» (Притча. Перстень царя Соломона)

***

Головне – це внутрішній мир і духовне відчуття Бога...


Наші групи в соціальних мережах:

Facebook: Олег Ведмеденко

Вконтакте: Олег Ведмеденко

Наші блоги в соціальних мережах. Додавайтесь: