Біблійна школа духовного вдосконалення Єпископа Олега Ведмеденка
  на головну    укр   рус      Вчення Господнє полягає в єдиному слові: ВОЗЛЮБИ! Возлюби, а для цього СМИРИСЬ, а отже прийми ближнього свого та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву і роздратування, без страху і тривоги, без гордощів та образи.
ОЧІКУЙТЕ, РОЗДІЛ
ОНОВЛЮЄТЬСЯ...

Запис №2075: Істинний критерій правильності буття


Істинний критерій правильності буття – це щастя. Щастя не зовнішнє, але внутрішнє: мир і радість у Святому Дусі (Рим.14:17). Звідси й «Заповіді блаженств»...

***

Не відрікайся від свого минулого; саме воно й стало причиною твого теперішнього...

***

Сенс духовного усамітнення – пошук божественної тиші, нерозсіяна молитва Богові...

***

В миру не ціна більша, в миру спасатися важче, – тому більшу ціну платять ті, хто віддаляється від світу. «І кожен, хто за Ймення Моє кине дім, чи братів, чи сестер, або батька, чи матір, чи діти, чи землі, той багатокротно одержить і успадкує вічне життя…» (Матв.19:29)
«Авва Арсеній, ще перебуваючи при царському дворі, молився Богу, кажучи: Господи! навчи мене, як спастися. І був до нього голос, що говорив: “Арсеній! втікай від людей, - і спасешся”...» (Древній Патерик. Про те, що з усім старанням повинно шукати безмовності)

***

Найкраще благословення – біблійне: «Хай благословить вас Господь, хай засяє на вас лицем Своїм, і хай дасть вам мир…»
«Нехай Господь поблагословить тебе, і нехай Він тебе стереже!
Нехай Господь засяє на тебе лицем Своїм, і нехай буде милостивий до тебе!
Нехай Господь зверне на тебе лице Своє, і хай дасть тобі мир!..» (Чис.6:24-26)

***

Подвиг – від слова «рух». Без смирення (розкриття) серця перед Тим, Хто стукає, спасіння неможливе. «Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього ввійду, і буду вечеряти з ним, а він зо Мною…» (Об.3:20)

***

Христос силою не діє. Тут наше рішення, наша довіра, наш подвиг назустріч. Без горизонталі – не буває хреста; без подвигу (руху) душі – не буває спасіння. «Від днів же Івана Христителя й досі Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто вживає зусилля, хапають його…» (Матв.11:12)

***

Будьте як діти – це значить прості, щирі, світлі...
«Підійшли до Ісуса тоді Його учні, питаючи: Хто найбільший у Царстві Небеснім? Він же дитину покликав, і поставив її серед них, та й сказав: Поправді кажу вам: коли не навернетесь, і не станете, як ті діти, не ввійдете в Царство Небесне!..» (Матв.18:1-3)

***

Суд Божий – для кожного з нас. В час смерті, в час переходу, в час переставлення в інший, невидимий, духовний світ – усі предстанемо цьому Суду, ніхто не відкупиться. Цей Суд – Суд духовного Світла, страшний для тих, хто «не пізнали, не зрозуміли, у темряві ходять» (Пс.81:5) і втішний, благий, бажаний для просвітлених благодаттю...
«Суд же такий, що світло на світ прибуло, люди ж темряву більш полюбили, як світло, лихі бо були їхні вчинки! Бо кожен, хто робить лихе, ненавидить світло, і не приходить до світла, щоб не зганено вчинків його. А хто робить за правдою, той до світла йде, щоб діла його виявились, бо зроблені в Бозі вони…» (Iван.3:19-21)

***

Вчення Христове – не від світу цього. «Залиште ви оці ваші “народні бажання”! Хіба не бачите, що Господь виводить сліпого з села, щоб відкрить йому очі?» – свідкує Григорій Сковорода...

***

«Хто знає, не доказує, хто доказує, не знає» (Лао Цзи). Суперечки починаються там, де закінчується благодать...

***

Справжня мета – безкінечна. Рух і є – Мета...


Наші групи в соціальних мережах:

Facebook: Олег Ведмеденко

Вконтакте: Олег Ведмеденко

Наші блоги в соціальних мережах. Додавайтесь: