Біблійна школа духовного вдосконалення Єпископа Олега Ведмеденка
  на головну    укр   рус      Вчення Господнє полягає в єдиному слові: ВОЗЛЮБИ! Возлюби, а для цього СМИРИСЬ, а отже прийми ближнього свого та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву і роздратування, без страху і тривоги, без гордощів та образи.
ОЧІКУЙТЕ, РОЗДІЛ
ОНОВЛЮЄТЬСЯ...

Запис №2090: Якщо хтось осуджує ближнього свого при тобі


Якщо хтось осуджує ближнього свого при тобі – відійди. Старці казали: «Прости мені, не можу цього понести. Я сам чоловік грішний і підлягаю осуду…»

***

Якщо тебе втягують в порожні балачки – відійди. Пошлися на справи, яких в кожного з нас справді вистачає: «Прости мені, мушу йти. На жаль, зовсім не маю часу…» (на марнослів’я, що є правдою). Старці казали: «Прости мені, не можу цього понести. Ніщо так не вгашає Дух, як пустомовство…»

***

Христос є смирення серця і духа. Ось воно, «найсолодше смирення Христове»...

***

Чи має у Церкви бути своя громадянська позиція? Має. Христос визначив її ще дві тисячі років тому: «Ви світло для світу. Не може сховатися місто, що стоїть на верховині гори. І не запалюють світильника, щоб поставити його під посудину, але на свічник, і світить воно всім у домі. Отак ваше світло нехай світить перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого, що на небі…» (Матв.5:14-16)

***

Коли Христос, тобто благодать Святого Духа, живе в нас, – Він об`єднує внутрішній світ людини з зовнішнім. Долає людську обмеженість і зводить її на висоту обоження. Стирає протиріччя між нетварним і створеним, мисленим і чуттєвим, небесним і земним, чоловічим і жіночим, раєм і всесвітом...

***

Молитва не залежить від відстані. Бог над матерією, над часом і простором...

***

Бажання благодаті благодатне, окрім одного випадку. Коли ти вважаєш себе достойним благодаті...

***

Покаятися, значить передати тягар гріхів своїх Христу...

***

Прощений гріх – гріх загладжений, цілком очищений, вичерпаний. Стертий із пам`яті. До якого вже немає жодного співчування...

***

Гріх (зло) є хвороба душі людської. Плата за гріх – безсилля...

***

Запитують: «А перед ким смирятися? Не перед злом же?..» Смирення є антипод гордині бісівської. Перед ким смиряти свою гординю, а перед ким не смиряти? Перед ким спасатися, а перед ким гинути?..


Наші групи в соціальних мережах:

Facebook: Олег Ведмеденко

Вконтакте: Олег Ведмеденко

Наші блоги в соціальних мережах. Додавайтесь: