Біблійна школа духовного вдосконалення Єпископа Олега Ведмеденка
  на головну    укр   рус      Вчення Господнє полягає в єдиному слові: ВОЗЛЮБИ! Возлюби, а для цього СМИРИСЬ, а отже прийми ближнього свого та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву і роздратування, без страху і тривоги, без гордощів та образи.

ЄПИСКОП ОЛЕГ (ВЕДМЕДЕНКО) — засновник та постійний ведучий Біблійної школи духовного вдосконалення (Інтернет-ресурс Біблійної школи:

www.vedmedenko.org
, рейтинг — біля 10 000 відвідувань на місяць).

Священнослужитель, богослов, письменник, проповідник і місіонер.

Народився і живе в Луцьку (Україна).

Освіта світська — вища: Київський інститут інженерів цивільної авіації (КІІЦА), тепер — Національний авіаційний університет (НАУ).

Освіта духовна — Волинська духовна семінарія (ВДС).

Займається дослідженням Святого Письма. Послідовник Каппадокійської школи богослів'я (духовне тлумачення).

Організатор та активний учасник християнського просвітницького руху.

Автор та ведучий програми «Духовність» на телеканалі «CNL-Україна» (супутникове, кабельне телебачення, транслюється на всю Україну, частину Росії, Білорусії та Європи) та «New Ukraine» (Канада).

Постійний ведучий духовних рубрик в багатьох регіональних та всеукраїнських газетах та Інтернет-ресурсах.

Член Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Дипломант Премії ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності за 2009 рік.

Автор книги проповідей «Ключ Давидів» (2001 р.), посібника з духовного діяння «Нехай буде воля Твоя…» (2001 р.), двох книг із серії «Відповіді священнослужителя» – «Іще ніч...» і «Смак Благодаті» (2004 р.), книги з серії «Духовний щоденник» – «Духовні дороговкази» (2019 р.) та посібника з літургики «Пояснення церковних богослужінь» (2020 р.).

Єпископ Української Незалежної Апостольської Православної Церкви. Очолює кафедру УНАПЦ в Луцьку з титулом Єпископа Волинського і Галицького.

Настоятель православної релігійної громади «Христового Воскресіння» (близько 200 сімей вірних, богослужіння відбуваються щонеділі та в святкові дні за адресою: м. Луцьк, вул. Івана Франка, 27.
При громаді діє Недільна школа для дітей — 2 групи: молодша (6-10 років) та старша (11-16). Усього біля 30 дітей.БІОГРАФІЯ:

Єпископ Олег (Ведмеденко Олег Валентинович) народився 18 вересня 1961р. у м. Луцьку в сім'ї інтелігентів. Мати — Ведмеденко Поліна Омелянівна, актриса Волинського обласного музично-драматичного театру, згодом — учитель музики в студії міського Будинку офіцерів. Батько — Марчук Валентин Денисович, завідувач лабораторією кафедри гідрогеології Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, ведучий спеціаліст Київської геологічної експедиції.

Закінчив середню загальноосвітню школу №9 у м. Луцьку (1978 р.), Луцьку музичну школу №1 (по класу фортепіано). З 1978 по 1979 рік працював на Луцькому авіазаводі, де отримав рекомендацію для вступу в Київський інститут інженерів цивільної авіації. З 1979 по 1984 рік — студент денного відділення згаданого ВУЗу.

1984 року, отримавши диплом інженера, влаштувався на роботу в Луцькому цивільному аеропорту. З 1984 по 1997 роки працював на посадах інженера, а згодом начальника аеродромної служби, заступника начальника аеропорту з авіаційної безпеки.

У 1995 році вступив до Волинської духовної семінарії УПЦ КП (заочний сектор). Закінчив повний курс по І розряду.

З лютого 1997 року — перші проби пера: ведучий духовної рубрики «Дорога до Храму» спочатку в газеті «Сім'я і дім», а згодом в часописах «Віче», «Аверс-Прес», «Вісник здоров'я», «Волинь», «Слово і діло», «Волинська газета» (Луцьк), «Вісті Ковельщини» (Ковель), «Провінційна газета» (Рівне), «Кримська світлиця» (Сімферополь), «Україна молода» та «Україна християнська» (Київ, республіканські) та багатьох інших.

З осені 1996 р. — постійний автор та ведучий щотижневої релігійно-просвітницької програми «Духовність» на обласному телеканалі «Аверс».

З лютого 1997 р. при Луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі (ще будучи семінаристом) заснував Біблійну школу. Школа має свій WEB-сайт в Інтернеті на двох мовах: українській та російській (www.vedmedenko.org). Лекції і проповіді постійно записуються на відео, з подальшим роздруком їх на комп'ютері. Таким чином слухачі мають змогу користуватися як відео та аудіозаписами, так і надрукованими конспектами лекцій.

В 1997 році за покликом серця звільнився з посади заступника директора Луцького авіапідприємства, і був рукоположений митрополитом Луцьким і Волинським Яковом в сан диякона з зарахуванням у штат собору. Весною цього ж року прийнятий на посаду інспектора з питань місійної діяльності Луцько-Волинського єпархіального управління УПЦ КП.

До дня Різдва Христового, 7 січня 1998 року, за божественною літургією митрополитом Яковом возведений в сан протодиякона.

З 1999 р. — заступник голови Волинського крайового братства св. апостола Андрія Первозваного, керуючий богословським сектором Братства.

Ставлення до служіння Олега Ведмеденка в УПЦ КП завжди було двоїстим. З одного боку, за свою місіонерську діяльність тоді ще протодиякон Олег нагороджується благословенними грамотами патріарха Філарета, митрополита Якова, єпископа Михаїла, також медаллю на честь 2000-річчя Різдва Христового, іншими церковними відзнаками. З іншого боку — за неортодоксальність своїх поглядів терпить постійні утиски з боку консервативної частини церковної ієрархії (п'ять звільнень з посади інспектора з питань місіонерської діяльності за десять років).

У жовтні 2006 року — чергова хвиля переслідувань, тепер уже з боку консервативної частини єпископату УПЦ КП. 20 жовтня, так і не одержавши обіцяної організаторами гоніння можливості розв'язати богословський конфлікт у присутності патріарха Філарета, за буцімто «неправославне вчення», викладене у книгах «Іще ніч...» та «Смак благодаті» (хоча попередньо обидві книги отримали схвальні рецензії знаного не лише в Україні, а й за її межами доктора богословських наук, професора Київської духовної академії УПЦ КП (!), академіка Академії наук вищої школи України Дмитра Степовика), а також за свої лекції і проповіді протодиякон Олег Ведмеденко несе духовне розп'яття. Рішенням Синоду йому забороняється служити і проповідувати від імені Української православної церкви київського патріархату. А 1 листопада — офіційне звільнення з кліру Луцького Свято-Троїцького кафедрального собору. (Докладніше — див. http://vedmedenko.org.ua/statti.php?num=140; http://vedmedenko.org.ua/statti.php?num=191)

Протодиякон Олег безмовно й смиренно зустрічає удар. Зміцнившись у молитві, він приймає рішення: не чекаючи «перебивання гомілок», себто позбавлення сану чи відлучення від церкви, будь-що продовжити довірене йому Богом служіння — відродження духовного вчення Христового, відродження церкви. Те ж зробили у свій час і апостоли, відповідаючи начальникам синедріону: «Розсудіть, чи це справедливе було б перед Богом, щоб слухатись вас більш, як Бога?..» (Дії 4:19).

З волі Божої дане рішення здійснилося шляхом канонічної висвяти отця Олега в сан священика (ієрея, а затим і протоієрея), що її здійснив патріарх Української Автокефальної Православної Церкви канонічної Мойсей, єпископська лінія якого є бездоганною, і продовжується від святого апостола Петра. Це сталося 5 листопада 2006 року під час Божественної Літургії у Києві. А 20 листопада, у відповідності до статті 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», було зареєстровано Незалежну православну релігійну громаду «Христового Воскресіння» м. Луцька, настоятелем якої одноголосно було обрано протоієрея Олега Ведмеденка.

Влітку 2011 року протоієрей Олег отримує пропозицію очолити єпископську кафедру Апостольської Православної Церкви на Волині. Аби рішення було виваженим і благословенним, він на рік віддаляється в духовний затвор — скит, келія, ліс. Заснована ним Біблійна школа переводиться у віртуальний формат служіння.

6 червня 2012 року в Москві збирається Священний Синод Апостольської Православної Церкви, на засіданні якого затверджується рішення про єпископську хіротонію отця Олега.

28 червня 2012 року за Божественною Літургією у місті Києві митрополит Київський і всієї України Віктор (Веряскін) звершує чин наречення владики Олега Ведмеденка во єпископа богоспасаємого міста Луцька.

14 липня 2012 року у Кіблярській обителі на Закарпатті відбувається чернечий постриг отця Олега в рясофор з іменем ієромонах Олег.

15 липня 2012 року Божого, в день пам'яті святителя Фотія, митрополита Київського і всієї Руси, Митрополитом Київським і всієї України Віктором (Веряскіним) і Єпископом Чорногорським і Закарпатським Володимиром (Мочарником) за Божественною Літургією у храмі на честь ікони Божої Матері «Взыскание погибших» Кіблярської обителі звершується хіротонія во єпископа ієромонаха Олега (Ведмеденка Олега Валентиновича) з титулом Єпископа Луцького і Волинського.

18 вересня 2013 року рішенням Священного Синоду АПЦ присвоєно титул єпископа Волинського і Галицького.

18 жовтня 2013 року на Соборі Апостольської Православної Церкви в Києві був обраний митрополитом всієї України.

З 22 листопада 2015 року Божого по 22 листопада 2019 — предстоятель Української Незалежної Апостольської Православної Церкви (УНАПЦ).

Ввечері 14 листопада 2021 року водій авто Mazda 6, поблизу луцького стадіону «Авангард», перевищив швидкість, втратив керування і вилетів на тротуар, де збив єпископа Олега Ведмеденка, який був засновником та постійним ведучим Біблійної школи духовного вдосконалення. Постраждалого відразу доставили в реанімацію міської лікарні, за його життя до ранку боролись лікарі, проте 15 листопада його серце перестало битись. Тіло священнослужителя віддали землі у дворі храму православної громади «Христового Воскресіння», настоятелем якої він був за життя. Похорон духівника відбувся 16 листопада у Луцьку.

КАНОНІЧНА ЄПИСКОПАЛЬНА ЛІНІЯ (АПОСТОЛЬСЬКЕ ПРЕЄМСТВО) ЄПИСКОПА ОЛЕГА (ВЕДМЕДЕНКА)

Олег (Ведмеденко) во єпископи поставлений 15 липня 2012 року собором на чолі з митрополитом Віктором (Веряскіним).

Віктор (Веряскін) во єпископи поставлений 6 квітня 2006 року собором на чолі з митр. Віталієм (Кужеватовим).

Віталій (Кужеватов) во єпископи поставлений 7 травня 2000 р. собором на чолі з єп. Киріаком (Темерциді).

Киріак (Темерциді) во єпископи поставлений 7 січня 2000 р. собором на чолі з митр. Стефаном (Ліницьким).

Стефан (Ліницький) во єпископи поставлений 17 грудня 1996 р. у Тернополі собором на чолі з єп. Мефодієм (Кудряковим).

Мефодій (Кудряков) во єпископи поставлений в 1995 р. собором на чолі з патр. Володимиром (Романюком).

Володимир (Романюк) во єпископи поставлений 29 квітня 1990 р. собором на чолі з єп. Іоанном (Боднарчуком).

Іоанн (Боднарчук) во єпископи поставлений 23 жовтня 1977 р. собором на чолі з митр. Філаретом (Денисенком).

Філарет (Денисенко) во єпископи поставлений 4 лютого 1962 р. собором на чолі з митр. Піменом (Ізвєковим).

Пімен (Ізвєков) во єпископи поставлений 17 листопада 1957 р. в Одесі собором на чолі з патр. Алексієм (Симанським).

Алексій (Симанський) во єпископи поставлений 28 квітня 1913 р. в Новгороді собором на чолі з патріархом Антиохійським Григорієм IV (Хаддадом).

Григорій IV (Хаддад) во єпископи поставлений 10 травня 1890 р. собором на чолі з патріархом Антиохійським Герасимом (Протопапас Костянтин, згодом патріарх Єрусалимський)...

 


Наші групи в соціальних мережах:

Facebook: Олег Ведмеденко

Вконтакте: Олег Ведмеденко

Наші блоги в соціальних мережах. Додавайтесь: