Запис № 2010
Встань на камінь аскези

Встань на камінь аскези (смирення, уваги), i підійми руки молитви серця свого до Господа. «І сталося, коли Мойсей підіймав свої руки, то перемагав Ізраїль (Ізраїль – «Бог бореться», «Бог буде боротися», «Той, хто бореться [разом] з Богом»), а коли руки його опускались, то перемагав Амалик (Амалик – «Низький (Ниций)», «Житель низовини», «Мешканець долини»)…» (Вих.17:11)

***

Встанови аскетичний режим i тримайся його. Чому «аскетичний»? Тому що смирення плоті. Чому «режим»? Тому що не хочеш, а робиш... (Християнство. Рівень діяння.)

***

Що є весь шум мирський? Просто втеча від страху...

***

Іноді й смиренню слід бути твердим та холодним…
«Тільки будь твердим і дуже мужнім, і старанно зберігай і виконуй весь закон, який заповідав тобі Мойсей, раб Мій; не ухиляйся від нього ні праворуч, ні ліворуч, щоб чинити розсудливо в усіх починаннях твоїх» (Iс.Нав.1:7).
«Будь мужній, і стіймо міцно за народ наш та за міста нашого Бога, а Господь нехай зробить, що добре в очах Його» (1Хр.19:13).
«І заповів Господь Ісусові, синові Навина, і сказав [йому]: будь твердим і мужнім, бо ти введеш синів Ізраїлевих у землю, про яку Я клявся їм, і Я буду з тобою…» (Повт.31:23)

***

«Легко розпоряджатися чужими долями...» Неправда. легше своєю. «Ніхто більшої любові не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх…» (Iван.15:13)

***

Християнство – це не про спасіння тіла; християнство – це про спасіння душі. Не спокушай Господа, Бога твого... «Тоді забирає диявол Його в святе місто, і ставить Його на наріжника храму, та й каже Йому: Коли Ти Син Божий, то кинься додолу, бож написано: Він накаже про Тебе Своїм Ангелам, і вони на руках понесуть Тебе, щоб об камінь коли не спіткнув Ти Своєї ноги. Ісус відказав йому: Ще написано: Не спокушуй Господа Бога свого!..» (Матв.4:5-7)

***

Не спокушай Господа, Бога твого. «На питання мої: чи лікуватися в хворобах і як взагалі проводити життя, він відповідав: “Хвороба очищує гріхи. Однак воля твоя. Іди середнім шляхом; вище сил не берися – впадеш, і ворог посміється тобі; аще юний єси, утримайся. Одного разу диявол запропонував праведному стрибнути в яму, той було погодився, але Григорій Богослов утримав його...» (Житіє преподобного Серафима Саровського Чудотворця)

***

Є віра, а є обрядовірство. Обрядовірство – це «духовне плацебо»*...
*) Плацебо (від лат. placebo, буквально «буду угодний, сподобаюся») – речовина без явних лікувальних властивостей, що використовується для імітації лікарського засобу в дослідженнях, де оцінюваний ефект може бути спотворений вірою самого пацієнта в дієвість препарату, або для поліпшення самопочуття пацієнта у випадках відсутності більш дієвого лікарського засобу. Іноді капсулу або таблетку з плацебо називають пустушкою

***

«Хай станеться вам згідно з вашою вірою...» (Матв.9:29). По вірі також і навіювання, і плацебо. Хтось вірить у Христа, хтось – у червону нитку на руці...

***

«Нагадуй їм, щоб слухали влади верховної та корилися їй, і до всякого доброго діла готові були, щоб не зневажали нікого, щоб були не сварливі, а тихі, виявляючи повну лагідність усім людям…» (Тит.3:1,2). Християнство законослухняне...
«Ті ж прийшли та й говорять Йому: Учителю, знаємо ми, що Ти справедливий, і не зважаєш зовсім ні на кого, бо на людське обличчя не дивишся, а наставляєш на Божу дорогу правдиво. Чи годиться давати податок для кесаря, чи ні? Давати нам, чи не давати?
А Ісус, знавши їх лицемірство, сказав їм: Чого ви Мене випробовуєте? Принесіть Мені гріш податковий, щоб бачити.
І принесли вони. А Він каже до них: Чий це образ і напис? Ті ж Йому відказали: Кесарів.
Ісус тоді каже в відповідь їм: Віддайте кесареве кесареві, а Богові Боже! І дивувалися з Нього вони...» (Мар.12:14-17)