Запис № 2160
Проповідь – це повідомлення знання

Проповідь – це повідомлення знання. Існує безліч способів проповіді, від повчання до мовчання...

***

Енергія Божа (благодать) є сам Бог, але сам Бог не є енергія Божа...

***

– Що є Істина?
– Істина є знання Себе...

***

Немає сенсу розмірковувати про Бога, не пізнавши самого себе. Пізнай себе (дух), і ти пізнаєш Бога в собі...

***

Обливаючи іншого брудом, ми опоганюємо не його, але себе. Свою душу. Бо немає нічого назовні людини, що, увіходячи в неї, могло б опоганити її; що ж із неї виходить, те людину опоганює… (Мар.7:15)

***

Чистий намір, що виходить з чистого серця, здатний керувати (змінювати) обставинами...

***

Біси (лат. «бестія», звірина), або демони (грец. «даймон», безтілесна істота, рангом нижче богів) – це, по-перше, тваринні наші інстинкти й бажання, що противляться духовному закону, волі Божій в нас. По-друге – це духи злоби піднебесні, духовні сили зла. І, нарешті, – це конкретні сутності, загиблі душі, насельники різних верств пекла...

***

Чим більше будується храмів і недільних шкіл, тим менше доведеться будувати в`язниць, наркодиспансерів і лікарень...
«Багато ви сієте, та збираєте мало, їсте, та не насичуєтеся, п`єте та не напиваєтеся, зодягаєтеся та не тепло вам, а той, хто заробляє, заробляє для дірявого гаманця.
Так говорить Господь Саваот: Зверніть ваше серце до ваших доріг!
Виходьте на гору, і спроваджуйте дерево, і храм цей будуйте, і в ньому знайду Я вподобу, та буду шанований, каже Господь.
Звертаєтесь до численного, та виходить ось мало, і що приносите в дім, то розвіюю те. За що? питає Господь Саваот. За храм Мій, що збурений він, а ви кожен женете до дому свого…» (Ог.1:6-9)

***

Церква відділена від держави. Церква відділена від світу. Цим все сказано… (Iван.18:36)

***

«Вороги чоловікові домашні його!» (Матв.10:36). Ці вороги – в нас. «Бо ми не маємо боротьби проти крови та тіла, але проти початків, проти влади, проти світоправителів цієї темряви, проти піднебесних духів злоби…» (Еф.6:12)