Любов багатьох охолола. Фарисейська розчина гордині, лінивства та лукавства увійшла в церковне життя, і не бачать цього лише самі фарисеї.
Щоб підписатись на розсилку повідомлень про оновлення нашого сайту та отримувати анонси вміщуваних лекцій та статей, введіть своє ім'я та e-mail і натисніть "Підписатись"
Автокефалія (від грец. «сам голова») – самоврядування, незалежність. Автокефальною називається незалежна помісна церква (помісна – тут діюча в певному місці, на місцях): єпархіальна громада або добровільне об`єднання єпархіальних громад. Предстоятелем автокефальної церкви є єпископ (у разі централізованої релігійної організації патріархального типу на посаді патріарха; в церкві соборноправній – ми…
З благословення Митрополита всієї України, Єпископа Волинського і Галицького Олега (Ведмеденка), ним же й укладено.Всім вірним в Господі нашім Ісусі Христі – благодать вам і мир…+++(Служимо наприкінці літургії, після оголошень та вітань. Починати з виголосу диякона: «Ще і ще, схиливши коліна, Господу помолімось…» Всі – як люди, так і клір – стають на коліна. Священнослужителі на солеї, обличчям до…
Премудрість проста. «Де просто, там ангелів зі сто...» (Старець Амвросій Оптинський)Питання проблем знімається благодаттю. Питання скорбот знімається благодаттю. Питання страждань знімається благодаттю. Це називається спасінням. Моє, як священика, – лише показати Шлях.Спасіння здобувається благодаттю. Благодать здобувається смиренням. Смирення здобувається самозреченням. Самозречення здобувається …
Аспект (від лат. aspectus – вид, вигляд, погляд, точка зору) – одна із сторін об`єкта, що розглядається, те, як він бачиться з певної точки зоруЩодня я отримую прохання та звернення з тим, аби дати оцінку подій в Україні. Я не політик, я священик. Моя область – сфера духовності. Саме про духовну причину того, що відбувається, я і буду казати. Іноді мене просять висвітлити ситуацію і з позиції гром…
Головним напрямом розвитку Апостольської Православної Церкви являється відновлення доімперського (ранньохристиянського) устрою церковного управління (церковної демократії), насамперед соборноправності, втраченої ще за часів імператора Юстиніана, – сьогодні ж лише декларованої в православному Символі Віри. Також здійснення всеосяжних і послідовних реформ на благо Церкви та проповіді Євангелія. Одна…
21 листопада (8 листопада за старим стилем) Церква відзначає Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних. Свято називається Собором тому, що в цей день згадується зібрання усіх ангелів небесних під началом архангела (головного за достоїнством серед сонму ангелів, від грецького “архі” – начало, верховенство, і “ангел” – вісник) Михаїла, який іменується ще архістратигом (начальником …
ЧИН ПОХОРОНУ САМОГУБЦІВЗ благословення Митрополита Київського і всієї України, Єпископа Волинського і Галицького Апостольської Православної Церкви Олега (Ведмеденка) – ним же й укладено. Всім вірним в Господі нашім Ісусі Христі – благодать вам і мир…+++(Священик приходить в дім, де лежить тіло, напередодні увечері, облачається в єпитрахиль та фелонь, обкаджує хрест, ікону в головах, тіло померлого…
19 грудня церква Христова згадує святого Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця. Сказання про житія особливо шанованих святих донесло до нас відомості про буття і працю цього угодника Божого.Майбутній святий народився у лікійському місті Патарі, наприкінці ІІІ сторіччя. Батьки його були багатими й благочестивими, і за порадою дядька, єпископа патарського, присвятили сина на служіння Госп…
Тринадцятого грудня церква Христова вшановує пам’ять святого апостола Андрія Первозваного.Апостол Андрій (грецьке слово “апостолос” означає посланець, тут – виразник Божий, посланий Христом на звершення місії спасіння), рідний брат апостола Петра, був родом з Віфсаїди. Коли Іван Хреститель з’явився в Юдеї та хрестив на покаяння, Андрій став одним із учнів його. Згодом же першим приєднався до Ісуса…
Свято Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії належить до нерухомих дванадесятих церковних свят, і припадає на 4 грудня (21 листопада за старим стилем). Нерухомим воно зветься тому, що святкується завжди “в числі”, тобто незалежно від того, на який день припадає у цьому році Пасха. Дванадесятим – тому що є одним з дванадцяти найбільших свят православ’я. Цей празник …
Принцип прийняття під омофор Апостольської Православної Церкви простий, і повністю відповідає вченню Христової Церкви: «Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать...» (Якова 4:6). Служіння єпископа полягає насамперед у тому, аби оберігати церкву від «ідольських жертов» (обрядовір’я) та «крови» (агресії і нетерпимості, духа насильства та користолюбства), від «задушенини» (догматизму) та «блу…
Духовні корені Апостольської Православної Церкви (АПЦ) сходять до Істинно-Православної (Катакомбної) Церкви, в якій був хрещений протоієрей Олександр Мень. Апостольське наступництво (канонічна лінія єпископату) відновлено у 2000 році, завдяки Українській Автокефальній Православній Церкві. Біля витоків створення АПЦ стояв друг і соратник отця Олександра, священик Гліб Якунін – відомий релігійний, г…
Найважливішим для людини являється її здоров’я. Втім, по-справжньому це розумієш лише тоді, коли його втрачаєш...
Істинна причина всіх наших бід і хвороб полягає у порушенні нами духовних законів (мовою Церкви – це гріх і недосконалість). Проявляється ж воно на трьох рівнях – духовному, душевному і тілесному.
На духовному рівні – це гордість (несмиренність) та нелюбовність наші.
На душевному –…
Коли я був дитиною – у мене була дитяча мрія. Я мріяв: ось виросту, зароблю сто рублів – і куплю всі тістечка і всю газовану воду, що в нашій кондитерській... Час минав, і я виріс. І сьогодні я вже цілком можу здійснити цю свою мрію. Можу, але... не хочу. Просто тому, що я вже вийшов з дитячого віку. Як пише апостол Павло: “Коли я дитиною був, то я говорив, як дитина, як дитина я думав, розумів, я…
Взятися за цю статтю мене спонукав один відеоролик, надісланий друзями «Вконтакте». Матеріал був створений на основі східного вчення про вплив внутрішніх енергетичних центрів на фізичний та емоційний стан людини, однак тема виявилася настільки гострою й злободенною, що не давала спокою доти, доки не змусила мене взятися за перо. Мова-бо йде про головне – найжорстокішу, і разом із тим найважливішу …
Упереджуючи закиди зовнішніх, одразу зауважу, що означений текст аж ніяк не є спробою переписати чи доповнити Символ Віри Східної Церкви, а лише розкрити його духовний зміст. Це саме Символ Відання, хоча й складений на основі Нікео-Царгородського Символу Віри…
Відаю:
Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого, ім’я Якого – Любов.
І Єдиного Господа Ісуса…
1. Христос є Смирення
Так сказав Господь Бог:
«Я дорога, і правда, і життя» (Євангеліє Від Івана, 14 розділ, 6 вірш).
«Навчіться від Мене, бо Я тихий і смиренний серцем, і знайдете спокій душам вашим» (Від Матвія, 11.29).
«Шукайте Господа всі покірні землі, хто виконує право Його. Шукайте правди, шукайте смирення...» (Софонія, 2.3)
«Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать...» (П…
Я отримав листа... Вірніше навіть не листа, а повідомлення у «Facebook» від незнайомої мені сестри. Ось воно. «Вибачте, що турбую Вас. Надсилаю Вам посилання – цим людям потрібна і духовна допомога. Якщо у Вас буде час і можливість – перечитайте, будь-ласка, коментарі. Мої батьки хворіли на рак, але... Ніхто мене не просив написати Вам, і я не можу сказати, як будуть сприйняті Ваші слова, якщо вон…
Шлях просвітлення, або духовного вдосконалення, явлений Христом (шлях спасіння), – це шлях смирення. Смирення душі й тіла (аскеза), серця (повне самозречення) і духа (безмовність богоспоглядання, ісихазм Східної Церкви).
Крок перший. Смирення душі й тіла:
Зупинитися на шляхах своїх. Навчитися жити моментом «тут і зараз». Стримуватись у слові, в рухах і в їжі. Запитують – відповідай, не запи…
ПАРАДОКС (від грецького Παράδοξος – несподіваний, дивний) –
думка, точка зору, яка разюче розходиться з загальновизнаними
поглядами (усталеними теоріями), але не помилкова, а
реально відображаюча факти з несподіваного боку (точки зору).
Парадокс – це саме те слово, яке найбільш влучно характеризує феномен церковного розколу. Бо хіба може Церкв…
Наші групи в соціальних мережах: