Біблійна школа духовного вдосконалення Єпископа Олега Ведмеденка
  на головну    укр   рус      Вчення Господнє полягає в єдиному слові: ВОЗЛЮБИ! Возлюби, а для цього СМИРИСЬ, а отже прийми ближнього свого та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву і роздратування, без страху і тривоги, без гордощів та образи.
ПОШУК В РОЗДІЛІ СТАТТІ:

Стаття № 107: Воцерковлення


Запитання читача:
Розкажіть, будь-ласка, про обряд введення в храм після пологів, і як правильно цей обряд здійснюється? Людмила.

Відповідь:
Відповіддю на це запитання буде належне роз’яснення С. В. Булгакова з Настільної книги священно-церковно-служителя:

“За прикладом Богоматері, Яка у 40-й день по народженні Ісуса Христа принесла Його в храм представити Господові, кожною матір’ю християнською «уже очищеною і омовенною сущею» (тут мова про очищення молитвою над матір’ю в перший день після народження дитини яка, як і молитва, щоб поблагословити дитя і дати йому ім’я на восьмий день після народження, передує здійсненню таїнства хрещення), приноситься в храм дитина в 40 день по її народженні.

Тут священик підносить молитву спершу про матір, щоб Господь сподобив її входу в храм і створив її достойною причаститися тіла й крові Христової (так звані «вводини»), а потім – про дитину, щоб Господь зростив, освятив, напоумив, наділив доброчесністю та на всяку справу благоугодну благословив її.

Після цього, «аще младенець хрещений є» (якщо дитя вже охрещене), – священик робитьвоцерковлення дитини. «Воцерковляти» – означає вводити вірних у зібрання церковне та зараховувати їх до нього…

Молитви матері читаються в 40-день, хоча б дитя ще й не було охрещене; воцерковлення ж дитини – не відбувається до хрещення подібно тому, як і дорослим, але не хрещеним, не дозволяється входити у церкву.

Здійснення воцерковлення немовлят [саме] після їхнього охрещення пояснюється внутрішнім значенням обряду воцерковлення. У церкві старозавітній здійснювання обрізання на 8-й день не виключало необхідності принесення дитини до храму на 40-й день, разом з матір’ю, що очистилася (Луки, 2 розділ, 22 вірш). Хрещення християнське стало на місці старозавітного обрізання; воцерковлення – на місці принесення єврейських дітей на 40-й день у храм. Бути воцерковленим – значить бути введеним у збори церковні, стати приліченим до зібрання вірних.

Таке прилучення, власне кажучи, відбувається через таїнство хрещення, у якому людина відроджується до нового життя і стає повноправним членом християнського суспільства; воцерковлення ж є спеціальне вираження цього прирахування – його можна порівняти з офіційним актом, яким закріплюються нові права нового члена суспільства, і якими він уводиться у володіння цими правами (як власне і таїнство сповіді перед священиком, яке є видимим, «офіційним актом» внутрішнього – містичного, невидимого таїнства покаяння, сердечної сповіді перед Богом). Дитина одержала у хрещенні права і сприйняла обов’язки християнина; тепер же, у 40-й день, наочно виражаються ці права та обов’язки: вона видимим образом вступає в збори вірних, наближається до жертовника Господня, у якому зосереджується повнота християнської благодаті.

Обряд, вочевидь, не тільки не зайвий, але й досить важливий як по історичних спогадах про старий завіт, так і по його внутрішньому християнському значенню...”


Наші групи в соціальних мережах:

Facebook: Олег Ведмеденко

Вконтакте: Олег Ведмеденко

Наші блоги в соціальних мережах. Додавайтесь: