Біблійна школа духовного вдосконалення Єпископа Олега Ведмеденка
  на головну    укр   рус      Вчення Господнє полягає в єдиному слові: ВОЗЛЮБИ! Возлюби, а для цього СМИРИСЬ, а отже прийми ближнього свого та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву і роздратування, без страху і тривоги, без гордощів та образи.
ПОШУК В РОЗДІЛІ СТАТТІ:

Стаття № 47: Навіщо Богові творити?


Запитання читача:
Шановний о. Олег! В минулій Вашій публікації прозвучало: “…як до нас, так і опісля були і будуть народжуватись усе нові й нові світи”… А навіщо вони будуть народжуватись?

Відповідь:
Питання звучить класично: Навіщо Богові потрібно бути Творцем? Навіщо взагалі творіння? І відповідь тут класично проста: Бог є Любов. А любов альтруїстична за своєю природою. Любов “не шукає свого” (див. 1Кор. 13.5), і “ніколи не перестає” (там же, вірш 8). І не дивлячись на те, що Бог самодостатній за суттю Своєю й перебуває у Вічному Блаженстві Любові, Він, За словом блаженного Феодорита, “…будучи безоднею благодаті, зволив не сущим дарувати буття”.

Світ сотворений Богом “щоб і інші істоти, прославляючи Його, перебували в Його благості (блаженстві, щасті)” (“Православне сповідання”).

ЯК ВИТЛУМАЧИТИ?  

Запитання: Як ви трактуєте цей вірш із Писання: “Хочу ж я, щоб ви знали, що всякому чоловікові голова – Христос, а жінці голова – чоловік, а Христу голова – Бог” (1Кор. 11.3)?

Відповідь: Ці вірші необхідно трактувати в першу чергу по духу. Бо буква Писання є тінню духовних речей.

В біблійній мові “чоловік” – віра, розуміння, Господь. “Жінка”, відповідно, – життя, чуття, Церква (громада).

Таким чином вірі, розумінню голова – Христос. Життю – віра, чуттям – розум. Христу ж голова – Бог, бо “Я прийшов во Ім’я Отця Мого…” (Ів. 5.43).

Стає зрозумілим, отже, значення і наступних віршів (1Кор. 11.4–5): “Кожен чоловік, що молиться чи пророкує з головою покритою, – осоромлює він свою голову. І кожна жінка, що молиться чи пророкує з головою відкритою, осоромлює тим свою голову…” Чоловік повинен молитись і пророкувати з непокритою головою: віра й розуміння істини мають бути відкритими (“Хто ж Мене відцурається перед людьми, того й Я відцураюся перед Небесним Моїм Отцем…”). Жінка ж повинна покривати свою голову… Не про шляпки і хустки турбується тут “апостол народів” Павло! Життя наше повинне покриватись вірою; чуття – розумом; церква – Христом!
Наші групи в соціальних мережах:

Facebook: Олег Ведмеденко

Вконтакте: Олег Ведмеденко

Наші блоги в соціальних мережах. Додавайтесь: