Біблійна школа духовного вдосконалення Єпископа Олега Ведмеденка
  на головну    укр   рус      Вчення Господнє полягає в єдиному слові: ВОЗЛЮБИ! Возлюби, а для цього СМИРИСЬ, а отже прийми ближнього свого та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву і роздратування, без страху і тривоги, без гордощів та образи.
ПОШУК В РОЗДІЛІ СТАТТІ:

Стаття № 49: Побиття немовлят


Запитання читача:
Починаючи з 1990 року, з моменту коли я вперше прочитав Євангеліє, при згадуванні про побитих за наказом Ірода немовлят до 2-х років, у мене виникають певні сумніви щодо достовірності цієї події. Чи насправді у Віфлеємі й цого околицях (які там “околиці” у невеличкого містечка, в якому й сьогодні живе усього-то близько 15000!) було 14000 немовлят?

Відповідь:
Євангеліє, як і все Святе Письмо, – книга насамперед духовна, а не історична. І трактувати ці події необхідно в першу чергу по духу, а не по букві.

Основний метод каппадокійської школи богослів’я, висловлений св. Григорієм Богословом, – “Крізь букву проникай у внутрішнє” Не відкидаючи, безумовно, букви там, де вона не протирічить духу. У даному випадку, як бачимо, таке протиріччя, схоже, має місце. Хоча я не був би такий категоричний, бо в Євангелії не сказано, що вбито було саме 14000 немовлят (ця цифра потрапила у церковні календарі зовсім з інших джерел), і в цьому випадку події й по букві цілком вірогідні.

Однак, як сказав св. Кирило Олександрійський, “Відсічи непотрібність історії і зніми ніби деревину букви, та дійди до самої серцевини рослини, тобто ретельно досліди внутрішній плід заповіданого, і використай в їжу…” Буквальні події завжди є тінню духовних речей.

А по духу Ірод (ім’я перекладається як “Слава шкіри”) – символ фарисейства в церкві, дух користолюбства, шкурні інтереси, світські засади, які ввійшли в церковне життя, які царюють на “троні юдейському”, всілися на “сидінні мойсеєвім”

Віфлеєм (євр. Бет-Лехем – “Місто хліба”) – духовно це церква, громади народу віри, в яких є “хліб” слова Божого.

Немовлята – тут немовлята у вірі (Як каже апостол: “Вам час вже бути учителями, а ви все п’єте молочко…”)

І побиває фарисейство, ретроградство, релігійний консерватизм цих “немовлят” у вірі мечем насильства й користолюбства. Побиває і донині…
Наші групи в соціальних мережах:

Facebook: Олег Ведмеденко

Вконтакте: Олег Ведмеденко

Наші блоги в соціальних мережах. Додавайтесь: