Біблійна школа духовного вдосконалення Єпископа Олега Ведмеденка
  на головну    укр   рус      Вчення Господнє полягає в єдиному слові: ВОЗЛЮБИ! Возлюби, а для цього СМИРИСЬ, а отже прийми ближнього свого та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву і роздратування, без страху і тривоги, без гордощів та образи.
ПОШУК В РОЗДІЛІ СТАТТІ:

Стаття № 68: “Сплячий, вставай, і воскресни із мертвих…”


Запитання читача:
Інформація для роздумів... З Інтернет-видань: “Терор в США навернув британців до віри...”. Виходить, коли б не було терактів, люди про Бога і не згадали б?! Може це Він біди насилає, щоб люди про Нього згадали, а то зовсім забувати стали...

Відповідь:
Дуже гарно сказав свого часу Булат Окуджава: “Радше не краса, а страждання спасуть світ…”.

Господь не насилає на нас біди, але допускає їх через наше жорстокосердя. Як сказано, Бог звертається до людини у “видіннях, снах і через хвороби”. Про це ми читаємо в книзі Йова:

“Бог промовляє і раз, і два рази, та людина не бачить того (тобто, якщо ти не почув голос Господа у прямому віданні: не бачиш Творця в творінні Його, надихаючись красою природи; не пізнаєш Його через слово Його писане – Біблію; нарешті не прислухаєшся до голосу Його в серці своєму – голосу совісті, – то настає момент, коли Господь починає говорити до тебе “у сні”):

у сні, у видінні нічному, коли міцний сон на людей нападає, в дрімотах на ложі, – тоді відкриває Він вухо людей, і настрашує їх осторогою, щоб відвести людину від чину її. І Він гордість від мужа ховає, щоб від гробу повстримати душу його, а живая його (живая – тут душа) щоб не впала на ратище (Що є сон у біблійній мові? В негативному розумінні це інертність бездуховності нашої, успіння совісті, параліч духу. В позитивному ж – це життєві проблеми, якими Господь заспокоює, змиряє, “присипляє” гординю нашу, “крутість” нашу. У людини починаються проблеми: проблеми зі здоров’ям, фінансами, в сім’ї, на роботі… І чим триваліший час лінивства нашого у відношенні нашого спасіння, чим довше триває ніч бездуховності і дрімота на ложі лінощів наших, – тим серйозніші проблеми допускає нам Господь. А якщо не прокинемося і від цього – то приходить момент заглянути і смерті в очі: а як же іще відірвати нас від такого любого корита з теплим пійлом “омани багатства віку цього”?! Як показати, що у труни кишені нема, і ТУДИ з собою нічого не візьмеш? Як наставити на шлях істинний?).

І карається хворістю він на постелі своїй, а в костях його сварка міцна. І жива його бридиться хлібом, а душа його – стравою улюбленою. Гине тіло його, аж не видно його, і вистають його кості (вистають – тут виступають назовні: “самі лише кості видно” – у перекладі І. Хоменка), що перше не видні були. І до гробу душа його зближується, а живая його – до померлих іде. Якщо ж Ангел-заступник при нім, один з тисячі, щоб представити людині її правоту (якщо не відвернувся іще остаточно, якщо жива іще совість в людині, якщо прислухається вона до голосу вісника Господнього, а не ожорсточиться у стражданнях подібно до фараона і тисяч вояків його, якщо покається і навернеться), то Він буде йому милосердний та й скаже: «Звільни ти його, щоб до гробу не йшов він, – Я викуп знайшов»” (Йова 33.14–24).

Більшість із тих, хто сьогодні є дійсно щиро й глибоко віруючими християнами, прийшли до Бога саме через страждання. Слово ж Боже живе та діяльне як у відношенні до окремої людини, так і до цілих груп людей – общини, церкви, народу, країни. І дай Бог, щоб те що відбувається у світі останнім часом, було тільки “сном”…

“Через це то й говорить: «Сплячий, вставай, і воскресни із мертвих, – і Христос освітлить тебе!»” (Ефес. 5.14). Амінь.


Наші групи в соціальних мережах:

Facebook: Олег Ведмеденко

Вконтакте: Олег Ведмеденко

Наші блоги в соціальних мережах. Додавайтесь: