Біблійна школа духовного вдосконалення Єпископа Олега Ведмеденка
  на головну    укр   рус      Вчення Господнє полягає в єдиному слові: ВОЗЛЮБИ! Возлюби, а для цього СМИРИСЬ, а отже прийми ближнього свого та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву і роздратування, без страху і тривоги, без гордощів та образи.
ПОШУК В РОЗДІЛІ СТАТТІ:

Стаття № 73: Що є слава Божа?


Запитання читача:
Якщо ми хочемо ствердитися в істині, наша розмова повинна розпочатися з пізнання про славу Божу, і лише після цього ми можемо почати роздуми про те, що таке “перворідний гріх”, і чи стала після гріхопадіння людина рабою гріха...

Відповідь:
Слава Божа і присутність Божества – суть слова синоніми. І проявляється ця присутність на трьох етапах: по-перше, як ДУХОВНЕ ВІДЧУТТЯ (коли серце зігрілось, і тепло до Бога взиває. Власне, мова тут іде про молитву серця). По-друге, як ДУХОВНЕ ЧУТТЯ (люди світські, насправді маючи неповне уявлення про нього, називають його ще інтуїцією). І, нарешті, як ДУХОВНЕ БАЧЕННЯ (власне богоспоглядання).

Бачення Слави – явище містичне (грецькою – “таємне”). І містичне воно не тому, що Бог бажає закрити славу Свою від нас. Але лише тому, що ми, у більшості своїй, втратили здатність до бачення її.

Перші люди віри, Адам і Єва мали таке бачення. Вони бачили Бога духовними очима, і спілкувались з Ним БЕЗПОСЕРЕДНЬО. Після гріхопадіння це безпосереднє бачення було втрачено, і виникло поняття релігії (“релігія” – від латинського “ре” – “відновлюю”, і “ліга” – “зв’язок”: “відновлюю зв’язок з Богом”).

Слово – Віра – Благодать: ось щаблі здобуття цієї предвічної слави Божої. Бачення цієї Слави (в точному розумінні цього слова) починається з моменту духовних осяянь, і найбільш яскраво проявляється в момент народження згори і хрещення Духом Святим. Апогеєм же її – є повне занурення у Благодать Досконалої Любові в Царстві Небесному, – Царстві Божому, Царстві Всесвятого Духа…


Наші групи в соціальних мережах:

Facebook: Олег Ведмеденко

Вконтакте: Олег Ведмеденко

Наші блоги в соціальних мережах. Додавайтесь: