Біблійна школа духовного вдосконалення Єпископа Олега Ведмеденка
  на головну    укр   рус      Вчення Господнє полягає в єдиному слові: ВОЗЛЮБИ! Возлюби, а для цього СМИРИСЬ, а отже прийми ближнього свого та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву і роздратування, без страху і тривоги, без гордощів та образи.
ПОШУК В РОЗДІЛІ СТАТТІ:
СТОРІНКИ:    <<    6   7   8   9   10    >>
Стаття № 104

Антихрист. Апофеоз

Запитання читача:
Слава Ісусу Христу, отче Олегу! Дуже близька мені людина потрапила під вплив відомого псевдоправославного руху. Зміст такий: часи антихриста на порозі, хто в це не вірить – як мінімум уражений духовною сліпотою; треба готуватися аж до запасання продуктами, купівлі землі і побудови бункерів; підготовляється уживляння чипів; світовий екуменізм – лжерелігия; глобалізм – економічна база і т.д. Зараз останні часи – всі ознаки в наявності. Хотілося б почути думку авторитетного богослова з цього питання, і я звертаюся до Вас. Во Христі, Олег.
Стаття № 103

Ніколи любов не перестає!

Запитання читача:
“Порадьте, як мені бути. В мою душу вселився страх, неспокій, невпевненість... Я розумію, що секс – це гріх... Я люблю його, і він мене любить (навіть більше, ніж я його). Він дуже хоче, щоб ми були разом. Але саме зараз я стала розуміти, що не зможу бути з ним щасливою. В першу чергу це тому, що він не вірить у Святе Письмо... Мене лякає те, що він у всьому хоче бути главою... Цим він принижує мене. Він егоїст, завжди думає тільки про себе і робить все так, щоб тільки йому було добре... Ось чому у мене дуже великі сумніви щодо того, чи будемо ми з ним щасливими. Чи буде між нами вічно любов, злагода, повага, довіра, взаєморозуміння... А зараз я взагалі розгубилася. Я боюсь, що моя любов може взагалі зникнути...”
Стаття № 102

Пам’ятка для тих, хто шукає спасіння

“Господь любить людей, але посилає (точніше – допускає) скорботи, щоб люди пізнали немічність свою та смирилися, і за смирення своє прийняли Святого Духа. А з Духом Святим – все добре, все радісне, все прекрасне (!). Інший багато страждає від злигоднів та хвороб, але не смиряється, і тому без користі страждає. А хто смириться, той усякою долею буде задоволений, тому що Господь – його багатство т…


Стаття № 101

Не розпалюйся гнівом своїм на злочинців...

Інколи із уст недосвідчених іще християн-початківців можна почути таке запитання: чому часто-густо тим людям, які сіють зло, добре живеться на світі? Вони накопичують за чужий рахунок багатство, стараються утримати в будь-який спосіб владу, здатні обманювати, вдаються до наклепів, а Бог їх тримає на землі... Невже це справедливо, коли чесні люди, які керуються у своєму житті законом справедливості…
Інколи із уст недосвідчених іще християн-початківців можна почути таке запитання: чому часто-густо тим людям, які сіють зло, добре живеться на світі? Вони накопичують за чужий рахунок багатство, стараються утримати в будь-який спосіб владу, здатні обманювати, вдаються до наклепів, а Бог їх тримає на землі... Невже це справедливо, коли чесні люди, які керуються у своєму житті законом справедливості, нерідко страждають, а ці живуть і потішаються? І чому далеко не завжди зло карається (не державним законом, а Богом)? То Бог є милостивий, чи справедливий?
Стаття № 100

Я був молодий і постарівся...

Чи бажає Господь, щоби ми з вами були голодні, холодні, щоб не мали даху над головою, чим заплатити за квартиру або вивчити власних дітей? Безперечно, ні! Він прийшов для того, щоб ми мали життя, “і подостатком щоб мали”. Бо якщо ми, будучи злі, прагнемо доброго статку для дітей своїх, то наскільки ж більше Татусь наш, що на Небі сущий, Ім’я Якого є Любов, бажає щастя нам з вами! Тож знає Отець на…
Чи бажає Господь, щоби ми з вами були голодні, холодні, щоб не мали даху над головою, чим заплатити за квартиру або вивчити власних дітей?
Стаття № 99

Страждання врятують світ…

Чому людина страждає? Чому Господь допускає нам це випробування? Навіщо творіння Боже карається, “зітхає й мучиться аж досі”? (Послання апостола Павла до Римлян, 8 розділ, 22 вірш.) Цієї теми я вже торкався у своїй статті “Чому ми хворіємо, і як стати здоровим” (див. http://vedmedenko.org.ua/statti.php?num=125 ) Тут же маю намір дещо розширити й доповнити сказане. Широко відомою є сентенція, вис…


Стаття № 98

Страх

Страх... Він знайомий кожній людині, кожному із нас. Як часто ми, опинившись у тій чи іншій загрозливій ситуації, відчуваємо оте неприємне “смоктання під ложечкою”, слабкість, а інколи навіть і нудоту. Холодний піт, тремтіння кінцівок... Що це? Що відбувається у той момент, коли нами оволодіває цей тваринний інстинкт? І невже пояснення криється лише у банальному інстинкті самозбереження? А якщо на…
Страх... Він знайомий кожній людині, кожному із нас. Як часто ми, опинившись у тій чи іншій загрозливій ситуації, відчуваємо оте неприємне “смоктання під ложечкою”, слабкість, а інколи навіть і нудоту. Холодний піт, тремтіння кінцівок... Що це? Що відбувається у той момент, коли нами оволодіває цей тваринний інстинкт? І невже пояснення криється лише у банальному інстинкті самозбереження? А якщо навіть і так, то чи не використовує його хтось у своїх власних, корисливих цілях? Кому це може бути вигідно?..
Стаття № 97

Первородний гріх

Запитання читача:
Що таке первородний гріх, і чи можна звільнитися від нього?
Стаття № 96

Покров ради ангелів

Запитання читача:
Чи обов’язково жінці покривати голову хусткою в церкві, а також коли молиться? Прошу, отже, розтлумачити Перше послання апостола Павла до коринфян, 11-й розділ, з 3 по 15-й вірші.
Стаття № 95

Стримуйтеся від крові ...

Запитання читача:
Завжди із задоволенням читаю Ваші відповіді на запитання. Дуже хотіла б почути відповідь і на своє. У Новому Заповіті сказано, що можна їсти “все, що на ятках м’ясних продається”. Але також написано й стримуватися від крові... В магазинах сьогодні можна побачити ковбасу “кров’янку”. Чи дозволено їсти такі страви? Волинська обл., м. Ковель, Тарасюк Ірина.
Стаття № 94

Русь-Україна: від краю до краю...

Запитання читача:
Шановний отче Олеже! Сподіваюся, Ви допоможете мені розібратися і у цьому питанні. Як сказано: “Блаженні шукаючі правди...” Отож, чиї є князі Ігор, Олег, Володимир, Ярослав та інші наші князі: “українські” чи “руські”? І як правильно: “Русь-Україна”, чи “Україна-Русь”?.. Хочу правди!.. Здрок Анатолій, с. Овлочин Турійського р-ну Волинської обл.
Стаття № 93

Смак благодаті

Запитання читача:
З листа-диспуту на Інтернет-форумі: Щодо того, чи Бог гнівливий. Прокляття, накладене Господом на Адама, не відбулося автоматично, саме по собі, поза бажанням Божим. В принципі, Бог міг би й не проклинати людей, і не виганяти їх з Едему. Але Він чинить саме так. Чому? А ось чому: “Безбожного й того, хто любить насилля, – ненавидить душа Його!” (Пс. 10.5). Порушення заповіді викликає Божий гнів та Його справедливу відплату. Як же можна стверджувати, що раз Бог є любов, а любов і гнів речі несумісні, то в гніві немає Бога? Для праведників слава Божа буде джерелом вічного життя, для грішників же – вогнем невгасимим, що є гнів Божий.
Стаття № 92

Візьміть хреста свого…

Запитання читача:
Дякую за рубрику, котру веде протодиякон отець Олег Ведмеденко. Це дуже добре доповнення для кращого розуміння Святого Письма. Маю і я до нього запитання, якщо можна передайте йому. Прошу пояснити, як розуміти слова з Євангелія від Матвія: “І хто не візьме свого хреста, і не піде за Мною слідом, той Мене не достойний” (Мф. 10.38)?
Стаття № 91

Чи розуміє Бог українську мову?

Запитання читача: Я прихильник української мови в наших церквах, але кажуть, і навіть пишуть в газетах, що Бог української мови не розуміє. Що коли відправа йшла українською мовою й молдавською мовою, то Бог молдавську мову прийняв, а українську – ні. Що це таке? Іде війна проти української мови вже на релігійному ґрунті?Іще. Мало молодих людей ходить до церкви, а пояснення від них можна почути та…


Стаття № 90

Ісус та Іванове хрещення

Запитання читача:
Допоможіть розібратися. Нещодавно мої учні задали мені питання: хто ж хрестився в Йордані – божественна чи людська природа Ісуса потребувала цього хрещення? Чи може не потребувала, а це була лише демонстрація для оточуючих (як, скажімо, Його обмивання ніг учням Своїм)? Що являє собою Іванове хрещення, і чим воно відрізняється від хрещення Духом Святим? Чому в Символі Віри разом із: з Неба зійшов – і тіло прийняв – і стався людиною – і розп’ятий був – і страждав – і був похований – і воскрес – і вознісся на Небо, – нічого не говориться про хрещення в Йордані?
Стаття № 89

Передчуття смерті

Запитання читача:
Чи може людина відчувати перед смертю свій кінець, що вона помирає?
Стаття № 88

Пасха сумна й Пасха радісна

Запитання читача:
Скажіть будь ласка, чи це правда, що перші християни відзначали сумну Пасху, тобто смерть Божого Сина? І лише потім почали відзначати Пасху як день воскресіння Ісуса Христа. Волинська обл., с. м. т. Любешів, (підпис).
Стаття № 87

І буде одна отара...

Запитання читача:
Останнім часом обговорення питань про Бога на різноманітних богословських диспутах (Інтернет-форуми тощо) перериваються лайкою щодо того, яка з християнських церков краща. Взагалі-то, коли виникає питання пов’язане з християнством, то найкраще його вирішення – це знайти в автентичних словах Христа деякий натяк на те, як би Він Сам відповів на таке запитання. Проте при порівнянні різних християнських церков ті, хто обговорюють це питання, цитують кого завгодно, замість того аби процитувати Самого Ісуса Христа. Я хочу запитати: чи залишив Сам Христос вказівки щодо того, яка з християнських церков, що виникнуть, буде істинною, а які – неістинними?
Стаття № 86

Хрещення Духом

Запитання читача:
Як відомо, Іван Хреститель обіцяв, що Ісус Христос буде хрестити Духом Святим. Відносно хрещення Духом існують найрізноманітніші думки. То що ж це таке? Чи всі християни хрещені Духом? І чи можливо, щоб людина “мала Духа Святого”, але не була хрещена Духом?
Стаття № 85

Якою мовою розмовляли князь Володимир та княгиня Ольга?

Запитання читача:
Скажіть будь ласка, отче Олеже, якою мовою розмовляв у десятому сторіччі Київський князь наш, Володимир, а перед ним його бабця, княгиня Ольга? З нетерпінням чекаю (сподіваюся – без затримок) вашої відповіді на сторінках газети “Волинь”. З повагою, Анатолій Здрюк (с. Овлочин Турійського р-ну).
СТОРІНКИ:    <<    6   7   8   9   10    >>


Наші групи в соціальних мережах:

Facebook: Олег Ведмеденко

Вконтакте: Олег Ведмеденко

Наші блоги в соціальних мережах. Додавайтесь: