Біблійна школа духовного вдосконалення Єпископа Олега Ведмеденка
  на головну    укр   рус      Вчення Господнє полягає в єдиному слові: ВОЗЛЮБИ! Возлюби, а для цього СМИРИСЬ, а отже прийми ближнього свого та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву і роздратування, без страху і тривоги, без гордощів та образи.
ПОШУК В РОЗДІЛІ СТАТТІ:
СТОРІНКИ:    <<    6   7   8   9   10    >>
Стаття № 64

Воскресіння - це не воз'єднання з тілами!

Запитання читача:
Прочитав у одній катехітичного змісту книжечці: “Саме тоді, коли душі всіх людей, що жили на землі, з’єднаються з тілами, і звершиться остаточне рішення про вічну участь кожного із нас…”. Як я розумію, для всіх, хто жив, приготовані спеціальні тіла (тендітні, легкі). Де ці тіла знаходяться? Навіщо вони потрібні? Особливо незрозуміло навіщо вони потрібні тим, хто потрапить у пекло? І чому вони не даються іще до Божого суду?
Стаття № 63

Назорейство Ісуса Христа

Запитання читача:
Прошу вашої допомоги у вирішенні такого питання: Чи був Спаситель назореєм? В деяких книгах я зустрічала інформацію про це. Але цього виявилось недостатньо, як і того, що в Євангелії Христа в деяких місцях називають назореєм (можливо, огріх перекладу?). Будь ласка, поясніть, де таку інформацію можна прочитати. І ваша думка з цього питання...
Стаття № 62

Поклоніння Хресту

Запитання читача:
У звичаї Православної Церкви возносити молитви до Хреста Господнього як до живої, маючої розумну душу і свобідну волю істоти. З чим це пов’язане? Які існують обгрунтування цього в Писанні і Переданні? Як довести, що таке поклоніння не є ідолопоклонством?
Стаття № 61

Шестоднев

Запитання читача:
“Роздумуючи над тим, як важко православному віруючому довести вченому атеїстові факт творення світу на основі біблійного описання Шестоднева – найперших, початкових віршів книги Буття, – я замислився над питанням: чому склалась така ситуація?”
Стаття № 60

Рай і пекло

Запитання читача:
“Багаточисельні богословські баталії стосовно питання вічного спасіння не мають особливого сенсу, допоки ми не отримаємо багатовимірного і чіткого уявлення: а що дає стан спасіння чи неспасіння? Як ми уявляємо собі пекло і рай? Зрозуміло, що ми можемо про це лише здогадуватись, але міркую, що ми не можемо не думати про це. Це реальність, яка нас чекає: одне або друге. Це щось таке, що уже зараз може бути присутнім в нашій душі і нашому житті. Це найголовніший для нашої особистості вибір…”
Стаття № 59

Життя після смерті

Запитання читача:
Згідно загальноприйнятної у православ’ї точки зору душі людей після смерті знаходяться перед дверима (церк.слов. – “в преддверии”) раю чи пекла. Тобто, багато померлих знаходяться там вже багато тисяч років. Що вони там роблять? Чи є в них можливість змінити вирок суду Божого? Чи впливають на вирок молитви живих?
Стаття № 58

БОГ ГНІВАЄТЬСЯ?..

Запитання читача: “Насправді небезпечною для людини являється тільки одна річ. Це не біси, і не їхній проводар. І це навіть не смерть. Ця річ – гнів Божий. Ось для того, щоб визволити нас від праведного гніву Господнього, Христос і прийняв смерть на хресті” Відповідь: За формою це вірно, але за змістом – ні! Бо “Бог є ЛЮБОВ”. А любов “довготерпить, милосердствує, любов не заздрить, любов …


Стаття № 57

ЩО ТАКЕ І ДЕ ВОНА, ІСТИННА ЦЕРКВА?

Запитання читача:
Це питання дуже цікавить християн. Одні кажуть, що істинна Церква – це спасаюча Церква, яка передає благодать через спасительні таїнства. Але якщо прийняти що спасеться кожен, хто покладає надію на Ісуса Христа, незалежно від конфесійної приналежності, то потрібен інший критерій істинності Церкви. Тоді скажуть, що істинна Церква – це та, де правильне вчення, завдячуючи якому «правильно» вірує і спасається людина. Але і ця теза не витримує критики. Більшість Церков не дуже переймаються тим, щоб навчати паству, і майже всі пастирі згідні з тим, що престаріла людина, яка з труднощами розуміє найпростіші догмати віри, – але вона буде з Христом, якщо щиро покладає на Нього надію. На мою думку коротке формулювання критерію істинності Церкви може звучати так: «Істинна Церква служить Богові, а не людині»…
Стаття № 56

Свята вода

Запитання читача:
Чи можете ви чітко сказати, що саме православна догматика (а не народна думка) розуміє під терміном “свята вода”? Чим вода, яка пройшла чин освячення, відрізняється від звичайної води? Чи є відомості про те, коли саме виник чин освячення води? Бажано у відповіді посилатись на джерела в літературі”
Стаття № 55

Азбука віри

Запитання читача:
Люди різних конфесій вірять в різні догмати. Це, безумовно, роз’єднує їх, але це і дозволяє кожному чіткіше зрозуміти основні положення і принципи своєї віри. Для одних догмати – дорожні знаки на шляху до Бога. Для інших – ідоли. Нарешті, треті висмикують догмати-знаки і починають лупити ними по голові оточуючих: ах ти, такий-сякий єретик!..
Стаття № 54

Адамів гріх

Запитання читача:
Чому Бог мав право поставити у провину Адамові і його дружині їх неслухняність? Адже саме Бог створив людину, а значить і якийсь “орган” (?) відповідаючий за прийняття рішень. Якщо так, то чим він (орган) відрізняється, наприклад, від печінки? І, якщо печінка неправильно функціонує, ми ж не говоримо, що вона грішить, ми її просто лікуємо…
Стаття № 53

Друге пришестя

Запитання читача:
Прошу відповісти на дуже важливе для мене запитання: як, коли і де на вашу думку повинен прийти Господь?
Стаття № 52

Хула на Духа Святого

Запитання читача:
“Тому то кажу вам: усякий гріх, навіть богозневага, простяться людям, але богозневага на Духа не проститься!” (Мф. 12.31) Яким чином можна звести хулу на Духа?
Стаття № 51

Ви ж - христові...

Запитання читача:
Як ви трактуєте ці вірші: “…ви ж – Христові, а Христос – Божий!” (1Кор. 3.23)?
Стаття № 50

Хресна дорога

Запитання читача:
Дякую за нову рубрику, котру веде протодиякон отець Олег Ведмеденко. Це дуже добра справа для кращого розуміння Святого Письма. Маю також запитання до нього. Прошу пояснити, як зрозуміти Євангеліє від Матвія, 10.38: “І хто не бере хреста свого і не йде слідом за Мною, той не достойний Мене…”
Стаття № 49

Побиття немовлят

Запитання читача:
Починаючи з 1990 року, з моменту коли я вперше прочитав Євангеліє, при згадуванні про побитих за наказом Ірода немовлят до 2-х років, у мене виникають певні сумніви щодо достовірності цієї події. Чи насправді у Віфлеємі й цого околицях (які там “околиці” у невеличкого містечка, в якому й сьогодні живе усього-то близько 15000!) було 14000 немовлят?
Стаття № 48

Як витлумачити?

Запитання читача:
Як ви трактуєте цей вірш із Писання: “Хочу ж я, щоб ви знали, що всякому чоловікові голова – Христос, а жінці голова – чоловік, а Христу голова – Бог” (1Кор. 11.3)?
Стаття № 47

Навіщо Богові творити?

Запитання читача:
Шановний о. Олег! В минулій Вашій публікації прозвучало: “…як до нас, так і опісля були і будуть народжуватись усе нові й нові світи”… А навіщо вони будуть народжуватись?
Стаття № 46

Я сказав: ви - боги...

Запитання читача:
Прочитав в Євангелії від Івана 10.34: “Відповів їм Ісус: Хіба не написано в вашім Законі: «Я сказав: ви боги?»…” Як це розуміти?
Стаття № 45

ПЕКЕЛЬНІ МУКИ – ВІЧНІ? ІЩЕ ПРО “ВІЧНІСТЬ” ПЕКЕЛЬНИХ МУК, ТАКОЖ І ПРО ТЕ, НАВІЩО БОГОВІ ТВОРИТИ?

Запитання читача:
“Усі ми знаємо, що, за вченням Церкви, в кінці часу грішники відійдуть у пекло для вічних мук, а праведники в рай. Але як співставити милість Божу з таким судом? Хіба можна виправдати вічну насолоду для одних вічними муками для других?”
СТОРІНКИ:    <<    6   7   8   9   10    >>


Наші групи в соціальних мережах:

Facebook: Олег Ведмеденко

Вконтакте: Олег Ведмеденко

Наші блоги в соціальних мережах. Додавайтесь: